sobota 15. listopadu 2014

Vystoupení v Chandigarhu a v Shimle

Skončil jsem vyprávění v místě, kdy jsem popisoval, že já zašel do banky vyměnit peníze a do kšeftu Dáše pro vodku (ona jediná ze souboru nerada whisky), ostatní vyzvedli z ubytovny kostýmy.
Další průběh večera nás celkem slušně naštval: na akci 6th Chandigarh National Craft Mela organizované North Cultural Centre, Pathiala, vystupovala před ministrem kultury Indie celá řada místních souborů, pak nastoupil zdejší zpěvák, hvězda show biznisu (jméno jsem si bohužel nezapsal), a to už ministr odjel, takže vystoupení slovenské a naší skupiny bylo už bez oficialit, ale diváky jsme zjevně zaujali.
Pak nás Narinder vzal do restaurace Noor (pamatuji si, e jsme tam před sedmi lety taky večeřeli), ale já se nechal předčasně odvézt na ubytovnu, bo mi teče z nosu a očí...

V sobotu ráno (15.11.) nás nejprve zavezli autobusem do North Cultural Centre na snídani, a pak jsme vyrazili do Shimly. Cesta je to dlouhá, víc než 4 hodiny, a mně se cestou udělalo zle (snad z těch ranních smažených placek, či snad nebyla nějaká zelenina dostatečně očištěná, nevím). Po pozdním obědě se mi na hotelovém pokoji udělalo znovu zle, a cestou nahoru do divadla města Shimla jsem vyzvrátil komplet celý obsah žaludku.
Následně jsem ale, zaplať pán bůh, odehrál z představení vše co bylo nutné: třicítku jsem vynechal, ve story odehrál vše potřebné, byť na pokraji sil.
Pak jsme s Pavlou pomalu sestoupili zpět k hotelu (koupili si cestou nádhernou deku s tygřím vzorem, byť šíleně drahou, ale chtěli jsme si udělat radost, tedy já chtěl udělat radost Pavle!
Na pokoji jsme spolu chvíli leželi a vyřizovali přes počítač hovor s domovem, SMSky babičkám a tento webový příspěvek.
Ostatní se značně pozdě vrátili a šli na večeři, Pavla s nimi. Já se zavrtám do peřin a pokusím se z té totální únavy organismu trochu vyspat - prázdný žaludek zatím přijal jen bylinný likér a bylinkový čaj.
Spíme v bezva hotelu, v nádherném vysokohorském městě Shimla - představte si, že na svazích Vysokých Tater někdo postaví město plné stromů a keřů... To maharadžové před několika stoletími udělali a angličané to pak jen dovedli k dokonalosti - a nutno říct, že město se rozvíjí i dnes!

Žádné komentáře:

Okomentovat