čtvrtek 6. listopadu 2014

O cestě a pobytu v New Delhi, a taky kousek historie

Nejprve k vlastní cestě, přesněji řečeno letu.
Do Istanbulu to byla celkem pohoda, ale čekání v Istanbulu bylo příliš dlouhé a už jsme byli značně unaveni.
V Istanbulu na letišti jsme zjistili, že existuje kuřácký prostor: zamřížovaná a zasíťovaná "pavlač" v nejvyšším patře, kde byl cítit kouř, smog, ale i večerní chlad.
V letadle z Istanbulu do New Delhi ti šťastnější i usnuli, já mezi ně nepatřil.

Teď něco podrobněji k dnešnímu (tedy v tomto okamžiku z mého pohledu včerejšímu) dni:
Nová budova letiště v New Delhi překvapila, z poslední návštěvy před lety si ji pamatujeme jako hrozné staveniště. (Mimochodem, o té poslední návštěvě psal i server divadlo.cz zde.)
Vyřídili jsme vstupní formality, jednu reklamaci rozbitého kufru a koupi indické SIM karty a odfrčeli do hotelu.
Po snídani jsme snad všici až do oběda spali.
Po obědě jsme si zašli na procházku do parku Siri Fort (po pevnosti toho moc nezbylo, oněmi ruinami jsou snad míněny několikeré hory kamení připomínající bývalé hradby), ten park je mimochodem prý druhý největší v Delhi.
No a pak už pro nás v 15:30 dorazil autobus, odvezl nás do FICCI K K Birla Auditoria (údajně největšího sálu v Delhi tohoto druhu), kde jsme si odzkoušeli představení, a následně jej před ne zcela zaplněným sálem (sál je totiž určen pro víc než tisíc diváků) úspěšně odehráli. Samozřejmě že nastalo i několik neočekávaných situací, ale diváci to nejspíš vůbec nezaznamenali.
Chvíli si s námi povídala zástupkyně z české ambasády, paní Andrea Kučerová (před pár dny tu měla "na starosti" jiné umělecké těleso, Kvintesence Quartet - samozřejmě je i nás můžete nalézt v programu festivalu), po představení se s námi někteří i fotili (česká dívenka Adélka, několik Indek).
Po návratu na hotel (rušnou dopravou, kterou nelze popsat jinými slovy než bláznivá, nepochopitelná, šílená - tedy vlastně to popsat nelze, to se musí zažít) jsme dostali výtečnou večeři, popovídali si a fotili se s manažerem hotelu...
No a teď po půlnoci jsem asi poslední nespící člen výpravy - píšu příspěvek v režimu offline, bo vypadla síť, snad ho umístím na web hned ráno (kdy v ČR bude ještě noc) --- --- Opravuji, právě se mi podařilo ulovit jinou WiFi.

Žádné komentáře:

Okomentovat